logo

"Тројка" на Вождовцу

"Тројка" на Вождовцу После пет утакмица без победе и лаганог клизања у доњи део табеле, ОФК Младеновац је на гостовању Вождовцу два кола пре краја јесењег дела првенства прекино серију лоших резултата. Са три постигнута гола ово је и најефикаснија утакмица момака са "Селтерса" од почетка сезоне и лепа најава пред следећи меч када им у госте стижу Дорћолци. Управо је наредни противник Младеновац на свом терену поразио Ковачевац са 2 : 1, док је Шумадија са тешког гостовања Радничком из Обреновца успела да се врати у Јагњило непоражена.

РАДНИЧКИ (О) - ШУМАДИЈА (Ј) (0 : 0) 1 : 1 − У дербију јесењег дела првенства Оберновчани имају за чиме да жале. После пораза Ресника пропустили су прилику да победом избију на прво место. Са друге стране Јагњици су показали да су тврда екипа и непремостива препрека за већину противника. Наиме, са само седам примљених голова Шумадија је екипа са најбољом одбраном у лиги. Пред нешто више од 500 покислих навијача први занимљив и по домаћима споран детаљ десио се у 5. минуту. Лечић је био у продору, комбиновао са Петровићем, ушао у шеснаестерац и у тренутку када се спремао да шутира штопер гостију Матејић почистио га је са терена са све лоптом. На запрепашћење навијача судија Радоњић није видео ни "П" од пенала и чак је Лечићу показао жути картон због симулације. У следећем нападу леви бек Радничког Војводић натерао је Кљајића да се истакне добром интервенцијом, а гости су први пут запретили у 15. минуту преко Симића чији је ударац изблокиран. Почетак другог полувремена донео је расплет за само четири минута. У 48. минуту акцију започиње Американац Паласио који додаје Лечићу, овај пролази по левој страни, шутира, а клизава лопта вара Кљајића и стиже до Дражића који је спроводи у мрежу. Радост домаћина трајала је непуна четири минута. Дугим пасом Живановић мајсторски проиграва Ђоровића који вуче лопту 20 метара и када му је голман домаћих Белић кренуо у сусрет пласира лопту у леви доњи угао за изједначење и коначан резултат.

РЕЗУЛТАТИ 13. КОЛА СРПСКЕ ЛИГЕ БЕОГРАД 09/10.

БАСК - Срем (2:2)
Хајдук - Графичар (3:0)
Синђелић - Ресник (2:0)
Вождовац - Младеновац (2:3)
Дорћол - Ковачевац (2:1)
Железничар - Београд (0:1)
Сопот - Палилулац (1:0)
Раднички (О) - Шумадија (1:1)